śr 19:00 - 21:00
cz 10:00 - 17:00
STŘEDOEVROPSKÝ JAZZOVÝ MOST pořádaný v rámci UNITED EUROPE JAZZ FESTIVAL je festival jazzové hudby pořádaný ve spolupráci partnery z Banské Bystrice (SK), Hradce Králové (CZ) a Zakopaného (PL). Základní myšlenkou festivalu je vzájemná výměna jazzových kapel z jednotlivých partnerských zemí, podpora svébytného hudebního žánru, kulturní výměna v rámci střední Evropy a obohacení kulturního a společenského života v jednotlivých místech konání festivalu.
Festival se koná každoročně vždy v období od konce dubna do poloviny května.
Program dne 1. května od 10 do 17 hodin na Masarykově náměstí v Hradci Králové:
Součástí programu je také stánkový prodej občerstvení.
Vstup na akci je zdarma.
Událost pořádá Hradecká kulturní a vzdělávací společnost za podpory statutárního města Hradec Králové.
***
ŠOUFLŠOU /CZ/
Česká hudební skupina Šouflšou čerpá inspiraci z dixielandu a české písničkářské tradice. Ve své tvorbě kombinuje humoristické texty s akustickým zvukem, připomínajícím styl Ivana Mládka či Jiřího Suchého. Kapela je známá také svým projektem, který vzdává hold hudbě z počítačové hry Mafia.
THE BOOMERS /PL/
Polská kapela The Boomers se zaměřuje na interpretaci klasických rockových a popových hitů z 60. až 90. let. Jejich repertoár tvoří známé skladby, které prezentují s vlastní energií a stylem.
***
Akce je součástí cyklu Calendarium Regina.
Město Hradec Králové do Calendaria Regina vybírá prestižní a ojedinělé akce, často národního či mezinárodního významu. Občanům i návštěvníkům města se tak nabízí možnost navštívit kulturní, sportovní a společenské akce rozmanitého charakteru, které probíhají během celého roku ve městě a jeho blízkém okolí.
Další akce z cyklu naleznete na https://www.hradeckralove.org/calendarium-regina/d-50466
Adalbertinum jest siedzibą Towarzystwa Kultury i Edukacji Hradec Králové. Firma ta jest założona przez miasto Hradec Králové w celu świadczenia usług kulturalnych i realizacji strategicznych celów miasta w dziedzinie kultury, sztuki, edukacji pozaszkolnej, działań obywateli, podtrzymywania tradycji ludowych, spędzania czasu wolnego dzieci i rozwoju turystyki. Budynek Adalbertinum został zbudowany w latach 1895–1897 w historycznym stylu neorenesansowym zaprojektowanym przez architekta Františka Hellmana i obecnie stanowi stylowe, ale wygodne środowisko do organizowania wydarzeń kulturalnych i społecznych, kongresów, konferencji, szkoleń lub spotkań integracyjnych. Istnieją sale o pojemności 440 miejsc, siłownia, ale także salony i sale lekcyjne z 20 do 30 miejscami. Pomieszczenia te są standardowo wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny i oświetlenie.