HRADECKÁ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOST s.r.o.

KALENDÁŘ AKCÍ

květen 2019

    1

St

 • STŘEDOEVROPSKÝ JAZZOVÝ MOST
  TRH LIDOVÉ TVORBY A UMĚLECKÝCH ŘEMESEL
2 3 4 5
6 7 8 9

Čt

 • HRADECKÝ SLAVÍK
10 11

So

 • FARMÁŘSKÉ TRHY
12

Ne

 • Den rodiny 2019
  BÍLÁ VĚŽ POHÁDKOVÁ
13 14 15

St

 • Přednáška o zpracování placenty
16 17

 • VLADIMÍR MIŠÍK & ETC... PŘELOŽENO Z 28.3.2019
18

So

 • EVA HOLUBOVÁ A ZUZANA BYDŽOVSKÁ
19
20 21 22 23

Čt

 • VEČERY U CIMBÁLU
24

 • NA JEDNOM BŘEHU - DVOUDENNÍ
  NA JEDNOM BŘEHU - PÁTEK
25

So

 • NA JEDNOM BŘEHU - DVOUDENNÍ
  FARMÁŘSKÉ TRHY
  NA JEDNOM BŘEHU - SOBOTA
26
27 28 29 30 31

květen 2019

1

květen


Mezinárodní jazzový festival pořádaný v rámci United Europe Jazz Festival 2019 ve spolupráci s městy Banská Bystrica (SK), Salgótarján (HU) a Zakopané (PL). V programu na Masarykově náměstí mimo jiné vystoupí:

HLAVNÍ PÓDIUM
BLACK BUŘIŇOS (CZ)
PETR SOVIČ & GRAMOFON (CZ)
PETRA ERNYEI QUARTET (CZ)
PRSTY (SK)
STORYVILLE JAZZ BAND & FRANKIE LÁTÓ (HU)
BOBA JAZZ BAND (PL)

VEDLEJŠÍ PÓDIUM:
Akordeonový orchestr SAFARI ZUŠ Střezina a ZDEŇEK HLADÍK sitár & hang drum.

Program uvádí jazzový a swingový zpěvák Jan Smigmator.

FESTIVAL SE CHOVÁ ŠETRNĚ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ. Studené nápoje budou podávány pouze ve vratných kelímcích, za které bude vybírána záloha.

 

TZ - STŘEDOEVROPSKÝ JAZZOVÝ MOST 2019
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost ve spolupráci s partnerskými městy Banská Bystrica (SK), Salgótarján (HU) a Zakopané (PL), za podpory Královéhradeckého kraje a Statutárního města Hradec Králové pořádá ve středu 1. května 2019 již XVIII. ročník festivalu STŘEDOEVROPSKÝ JAZZOVÝ MOST v rámci UNITED EUROPE JAZZ FESTIVAL 2019. Cílem tohoto dění je vzájemné setkání jazzových formací ze čtyř středoevropských zemí, obohacení kulturního života v místech konání festivalu, rozvoj cestovního ruchu a budování přátelských vztahů v rámci středoevropského Visegrádského regionu.
V pestrém hudebním hodokvasu, který připravila dramaturgyně festivalu Julia Špalková, sena Masarykově náměstí v Hradci Králové představí:
PETR SOVIČ & GRAMOFON (CZ) -osobité hudební seskupení, které vzniklo roku 2017 na popud Petra Soviče a hradeckých jazzových muzikantů, mapuje písňovou tvorbu od 50. do 80. let minulého století. Aranžmá hitů má moderní podobu a žánrový záběr je velmi široký - od swingových evergreenů přes temperamentní latinské rytmy až po ověřené populární tituly z českých hitparád.
BLACK BUŘIŇOS (CZ) - výtečná dixielandová formace vyprofilovaná ze studentů ZUŠ Týniště nad Orlicí, jejíž repertoár tvoří tradiční dixielandové standardy. Přes svůj poměrně nízký věk členové kapely bravurně zvládají obtížné jazzové frázování a svou radost ze hry úspěšně přenášejí i mezi posluchače.
PETRA ERNYEI (CZ) -talentovaná zpěvačka, kterou diváci většinou znají pro její zpěvný éterický hlas podmanivé barvy jako jedinečnou interpretku swingových písní. Její vokál má celou řadu poloh, podob, tváří a nálad a ve spojení s kytarami a kontrabasem dovede navodit tu nejpůsobivější atmosféru.
PRSTY (SK)- znamenitá bluesová kapela z partnerského města Banská Bystrica. Repertoár formace, která je složená z respektovaných instrumentalistů, tvoří skladby otců černého mississipského delta blues a neředěné městské Chicago blues 50. let minulého století. Aktuální repertoárový list je velmi pestrý - figurují v něm např. kompozice T-Bone Walkera, Paula McCartneyho, Howlina Wolfa Buddy Johnsona nebo také Luboše Andršta a Petera Lipy.
STORYVILLE JAZZ BAND&FRANKIE LÁTÓ (HU) - skvělý jazz band z maďarského Szegedu nese název Storyville podle bývalé městské čtvrti louisianského New Orleansu. Hudební projev kapely připomíná atmosféru "města jazzu a místa, kde nikdo nespěchá" z počátku minulého století. Repertoár skupiny je barevnou směsicí tradičních, ale i oživených dixielandových a swingových šlágrů, které jsou okořeněny excelentním projevem sólového houslového čaroděje Frankie Látó.
BOBA JAZZ BAND (PL) - je jedna z nejlepších polských a předních evropských kapel, která předvádí tradiční jazz v té nejčistší podobě. Vedoucím uskupení je pianista Jan Boba, jehož umělecké úspěchy sahají až do 60. let minulého století. BOBA JAZZ BAND se účastní těch nejvýznamnějších světových hudebních událostí včetně Festivalu klasického jazzu v Sacramentu. Hudbu, kterou band interpretuje, charakterizují vkusné elegantní aranže, stylový zvuk a propracované improvizace všech muzikantů.
 
Přestávky mezi programy na vedlejším pódiu vyplní Akordeonový orchestr SAFARI ZUŠ Střezina a ZDENĚK HLADÍK sitár & hang drum.
Součástí programu je trh lidové tvorby a uměleckých řemesel s bohatým občerstvením.
Program uvádí jazzový a swingový zpěvák JAN SMIGMATOR.
 
VSTUP VOLNÝ
Změna programu vyhrazena
 
HKVS


STŘEDOEVROPSKÝ JAZZOVÝ MOST

1

květen


Trh v rámci festivalu "STŘEDOEVROPSKÝ JAZZOVÝ MOST".9

květen

je soutěž ve zpěvu národních písní pro děti a mládež, která se každoročně koná v květnu v královéhradeckém Adalbertinu.
HRADECKÁ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOST s.r.o. a HUDEBNÍ MLÁDEŽ HRADEC KRÁLOVÉ,
za podpory Statutárního města Hradec Králové                                                             

VYHLAŠUJÍ

XXXV. ročník soutěže ve zpěvu národních písní  HRADECKÝ SLAVÍK 2019
 
Soutěž se koná dne 9. května 2019
v budově Adalbertina na třídě ČSA 300
v Hradci Králové
 
Korespondenční adresa:
Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o.
"HRADECKÝ SLAVÍK"
Československé armády 300
500 03 Hradec Králové
e-mail:jitka.kucerova@adalbertinum.cz

 
Informace:
programové a vzdělávací oddělení
Jitka Kučerová
tel. 495 514 722; 606 722 443
e-mail:jitka.kucerova@adalbertinum.cz
 
Uzávěrka přihlášek je 30. dubna 2019
 
Program soutěže
 
  8.00   –    8.55 hodin               prezence soutěžících (přísálí)
  9.00   –    9.25 hodin               slavnostní zahájení (Velký sál)
  9.30   –  12.30 hodin               soutěž jednotlivých kategorií
13.00   –    13.45 hodin             vyhlášení výsledků a krátké vystoupení vítězů (Velký sál)
 
 
Organizátoři zdvořile žádají účastníky soutěže oúčast na závěrečném krátkém vystoupení vítězů.

Propozice ke stažení zde.
Přihláška ke stažení zde.

11

květen


Pro značný ohlas veřejnosti z předchozích let přichází Hradecká kulturní a vzdělávací společnost opět s pořádáním farmářských trhů, které si ve městě získaly velkou oblibu. V sobotu 30. března se můžete vypravit v letošním roce poprvé na pěší zónu v ulici Letců vedle OC ATRIUM. Tam budete moci mezi 8. a 12. hodinou ochutnávat a nakupovat kvalitní a čerstvé potravinářské výrobky nejen z hradeckého regionu. Počínaje tímto datem se trhy budou konat dvakrát do měsíce, a to až do 26. října. Na trzích najdete na čtyřicet stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů a jiných aditiv.

Daší termíny farmářsko potravinářských trhů v roce 2019:
25. května 2019
15. června 2019
29. června 2019
13. července 2019
27. července 2019
10. srpna 2019
24. srpna 2019
7. září 2019
21. září 2019
12. října 2019
26. října 2019

Farmářské trhy 2019

12

květen12

květen

komentovaná prohlídka pro děti


Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte ji objevit a spolu s pohádkovou bytostí řádně prozkoumat!

15

květen


Zpracování placenty je stále velice kontroverzní téma. Přijďte si poslechnout, proč byste si měla svoji placentu nechat zpracovat a jaké zpracování je pro Vás nejvhodnější. Budu se na Váš těšit v hradeckém infocentru. Lucie Malinová - specialistka zpracování placenty NAZEP (Nezávislá asociace zpracování a enkapsulace placenty)

17

květen


Z DŮVODU NEMOCI SE KONCERT VLADIMÍRA MIŠÍKA & ETC...V ADALBERTINU HRADEC KRÁLOVÉ PŘEKLÁDÁ Z 28. BŘEZNA NA 17.KVĚTNA. VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI, V PŘÍPADĚ NEHODÍCÍHO SE NÁHRADNÍHO TERMÍNU SE VSTUPNÉ VRACÍ V INFORMAČNÍCH CENTRECH HRADEC KRÁLOVÉ.

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Vladimír Mišík je jednou z legend české populární hudby. S kapelou ETC, se kterou začal vystupovat v roce 1974, koncertuje přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech dodnes. Skupina vydala 11 alb, řadu kompilací a také DVD k 60. narozeninám Vladimíra Mišíka.

Mnohé Mišíkovy písně, často na texty známých českých básníků (Václav Hrabě, Josef Kainar, Jiří Dědeček ad.), doslova zlidověly a jsou ozdobami "kytarových večírků" několika generací.

18

květen

"ZŮSTANE TO MEZI NÁMI"


Výjimečné setkání s Evou Holubovou a Zuzanou Bydžovskou. Nezapomenutelný večer "Zůstane to mezi námi" je úsměvná, někdy možná i trochu hořká, každopádně vždy velmi osobitá talk show naší přední herečky Evy Holubové, známé vedle profesního mistrovství také zájmem o dění kolem nás a snahou nežít život zbytečně a Zuzany Bydžovské, kterou není třeba představovat. Diváci ovlivňují podobu večera prostřednictvím svých otázek, položených buďto napřímo ze sálu, nebo napsaných před začátkem představení. O odpovědi se Eva Holubová dělí se Zuzanou Bydžovskou. Diváky pokaždé čeká neopakovatelný zážitek. Každý večer je originálem, který se nebude opakovat.

23

květen


Setkání příznivců Hradecké cimbálové muziky.
Stolová úprava, občerstvení a skvělá atmosféra!

PARTNEŘI HRADECKÉ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOSTI

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Facebook

© 2018 Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s. r. o. - všechna práva vyhrazena
Programový kód a datová struktura: OMEGA WEB Czech
Design a koncept: FiftyFifty kreativní agentura s.r.o.